410 тисяч гривень штрафу, конфіскація машини — і це не межа! Суди України почали штрафувати власників авто з іноземною реєстрацією!

Мало хто з водіїв, які їздять на автомобілях з іноземною реєстрацією, очікував на те, що судова влада України почне штрафувати їх за користування відповідними транспортними засобами.

 

Однак, те, чого багато боялися, таки відбулося - Печенізький районний суду Харківської області ухвалив рішення про притягнення водія до адміністративної відповідальності, а саме до штрафу в розмірі 419 593 гривень 89 копійок про порушення митних правил (ввіз та користування автомобілем з іноземною реєстрацією на території України).

 

Варто зазначити, що водій не погодився з таким рішенням та звернувся спочатку до Харківського апеляційного адміністративного суду, де програв апеляцію, і потім до Вищого адміністративного суду — де також програв і касацію.

 

А отже, водій буде зобов’язаний сплатити штраф у розмірі 420 тис. грн.

 

І чи не найгірше — машина, за рішенням суду, була конфіскована.

 

Варто сказати, що судом було таки встановлено, автомобілем керував громадянин України. При ньому була довіреність на право використання транспортного засобу на території України.

 

Читайте також - то чи варто купувати автомобілі з іноземною реєстрацією?

 

Водіям варто пам’ятати, що так закон прямо не забороняє їзду на автомобілі з іноземною реєстрацією, але встановлює чітки рамки їх використання, які якраз і порушуються.

 

Що цікаво, що є і рішення Київського апеляційного адміністративного суду штраф за подібне порушення і в подібній справі штраф становив 1,682 млн гривень.

 

Отже, водії мають бути обережні із тим питанням, чи купувати авто з іноземною реєстрацією і обов’язково дуже ретельно підготуватися до судового процесу, бо подібні справи часто програються через процесуальні помилки, пам’ятаючи, що саме митниця має довести ряд обставин. А тому потрібно звертатися до адвоката, щоб останній склав необхідні процесуальні документи та заперечення, щоб ефективно протидіяти митникам у суді.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar