Про походження закону та верховенства права або чого не вчать у школах та ВУЗах, але кожен має знати

Як правило, школярів в освітніх закладах та студентів юридичних факультетів навчають, що закон та верховенство права є винаходом людської цивілізації і саме люди прийшли до такої форми врегулювання своїх відносин.

... Читати далі »

Верховна Рада ухвалила законодавство щодо захисту вкладників банку – що потрібно знати?

Верховною Радою України 15 листопада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, заподіяної зловживаннями в сфері банківських і інших фінансових послуг». ... Читати далі »

Як стягнути із боржника кошти чи зарплату? Або як скласти спеціальну заяву в справах наказного провадження - базові вимоги

Зарплата, розписка чи наявність договору ще не означає, що боржник автоматично виконає вимоги цих документів та закону і поверне заборговані кошти чи майно. Як правило, боржник чекає до останнього або коли до нього прийде виконавча служба, або буде виданий судовий наказ про стягнення з боржника грошових коштів або витребування майна. ... Читати далі »

Захист ошуканих вкладників банку – президент ініціює спеціальний закон

Президент України Петро Порошенко скористався своїм правом законодавчої ініціативи та вніс до Верховної Ради України проект закону про захист ошуканих вкладників банків.

 

... Читати далі »

Як знайти необхідне судове рішення?

Роль судової гілки влади у демократичних державах є ключовою. Подібна роль продовжує зростати і в Україні, не зважаючи на всі проблеми судової гілки влади.

До судових рішень починають зве ... Читати далі »

Встановлена нова ціна виготовлення національного і закордонного паспорту – і ні копійки більше!

Скільки було непростих судових дебатів щодо визначення точної вартості отримання закордонного паспорту. Також існувало ряд проблем щодо отримання національного паспорту через строки його виготовлення та відповідні платежі, а часто і хабарі.

... Читати далі »

Поліцейський, слідчий, прокурор, суддя – зобов’язані поважати Вас та ваші права – дайте їм про це знати!

Силові структури ніколи не вирізнялися толерантним, ввічливим та шанобливим ставленням до звичайних громадян. На жаль, в їхню робочу практику ввійшли стандарти хамства, зверхності, грубості, а часто і катування чи нелюдяного поводження.

... Читати далі »

Визначено строк щодо пред’явлення вимог до поручителя та необхідна процедура

Порука все частіше починається застосовуватися в нашій державі. Чи це відносини з банком, чи це боргові зобов’язання чи кредитні – часто, потребує одна із сторін наявності поручителя, який би гарантував виконання відповідних умов.

... Читати далі »

«Шлюб за 24 години» замість державної сімейної стратегії

Влада розпочала процес переписування сімейного законодавства в Україні. Першим етапом став запуск пілотного проекту, що надає можливість зареєструвати «експрес-шлюб» безпосередньо в день подання заяви. Пропонуємо визначити законодавчі підстави та можливі наслідки такого швидко ... Читати далі »

« 1 2 ... 27 28 29 30 31 ... 40 41 »