А де ваш трудовий контракт (договір)? Або чому обов’язково його примірник необхідно мати!

Насправді, вражає поширена практика, коли багато людей звертаючись до адвоката із консультацією про факти порушення його трудових прав, виявляється, що у працівника елементарно відсутній трудовий контракт.

 

Коли з’ясовуємо факт підписання чи не підписання документу, регламентацію прав працівника та визначені умови праці — клієнт просто нічого про це не знає.

 

Варто розуміти, що працівник без трудового контракту в наших умовах дуже часто прирівнюється до безправного кріпака на виробництві!

А тому велика необхідність є в тому, щоб працівник не просто мав свій примірник трудового контракту, але і дуже добре його знав, особливо що стосується його прав та умов праці.

 

Варто знати, що згідно норм чинного законодавства — особливою формою трудового договору є контракт, в якому обов’язково містяться:

- строк його дії;

- права, обов'язки сторін;

- відповідальність сторін;

- умови матеріального забезпечення;

- умови організації праці працівника;

- умови розірвання договору, в тому числі дострокового.

А також і інші корисні пункти для працівника.

 

Тому, обов’язково при собі необхідно мати примірник трудового контракту. Якщо у вас його немає — попросіть, щоб у відділі кадрів його вам видали. А якщо він не був укладений — вимагайте його укладання. Але не просто на умовах роботодавця. Дайте на вичитку копію контракту адвокату, щоб він зміг вилучити всі неспрятливі для вас умови!

 

А у разі приховування контракту та небажання роботодавця його вам віддавати, необхідно буде використати адвокатський запит для його витребування.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar