Адвокат має право брати участь в обшуку на будь-якій стадії даної слідчої дії

Для забезпечення гарантій підприємницької діяльності Верховна Рада України, таки спромоглася внести важливі зміни в Кримінальний процесуальний кодекс України, щоб заповнити прогалину участі адвоката в процесуальній дії обшуку на будь-якій стадії подібної дії.

 

Так, Парламент вніс зміни до ст. 236 КПК України, які передбачають право особи, у житлі чи іншому володінні якої проводиться обшук, користуватися правовою допомогою адвоката на будь-якій стадії його проведення.

 

В цьому ж напрямку були передбачені і зміни в питанні визнанні доказів недопустимими, а саме:

 

Частина 3 статті 87 КПК України тепер передбачено ще два додаткових критерії для визнання доказів недопустимими, отримані:

 

під час виконання ухвали про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи у зв’язку з недопущенням адвоката до цієї слідчої (розшукової) дії.

 

під час виконання ухвали про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи, якщо така ухвала винесена слідчим суддею без проведення повної технічної фіксації засідання.

 

А тому, коли такі дії відбулися, адвокату потрібно буде довести факт недопущення до участі в обшуку адвокат у суді під час судового провадження.

 

Отже, якщо підприємці чи їхні адвокати  правильно зафіксують допущені слідчими чи прокурорами процесуальні порушення КПК щодо не допуску  адвоката, то зібрані докази таким чином, адвокат зможе нівелювати в суді при розгляді справи по-суті.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar