Альтернативна служба - для кого і де?

В Україні стартував весняний призов. Зважаючи на військову агресію Північного сусіда та необхідність широкомасштабного захисту кордонів країни, наша держава ще не в змозі відмовитися від призовів молодих хлопців на службу у збройні сили.

 

Законодавство України передбачає, що до війська на загальну службу мають призиватися мужчини, які досягли 18-річного віку. Та з цього правила є виключення для можливості проходження альтернативної служби.

 

Відповідно до статті 2 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу право на альтернативну службу мають громадяни, виконання військового обов’язку якими суперечить їх релігійним переконанням і які належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

На альтернативну службу направляються громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу і особисто заявили про неможливість її проходження, як такої, що суперечить їхнім релігійним переконанням.

Для відповідного направлення призовник повинен не пізніше ніж за два місяці до початку призову особисто подати до комісії у справах альтернативної служби за місцем проживання подати письмову заяву, документи, що підтверджують істинність його релігійних переконань.

 

Така заява розглядається комісією протягом календарного місяця.

 

Рішення комісії про направлення громадянина на альтернативну службу або про відмову в направленні на альтернативну службу протягом п’яти календарних днів видається заявникові та надсилається у військовий комісаріат, в якому він перебуває на військовому обліку.

Громадянин, щодо якого комісія прийняла відповідне рішення, повинен звернутися протягом п’яти календарних днів до військового комісаріату для проходження призовної комісії на альтернативну службу.

 

Протягом періоду проведення призову на строкову військову службу з урахуванням рішення призовної комісії та виходячи з наявності вільних робочих місць на підприємствах, в установах та організаціях, визначених для проходження альтернативної служби, комісія приймає рішення про конкретне місце проходження громадянином альтернативної служби. На підставі рішення комісії громадянину видається направлення для проходження альтернативної служби встановленої форми.

 

З цим направленням призовник повинен з’явитися на конкретний об’єкт та стати на облік.

 

Варто зазначити, що призовник повинен сумлінно виконувати обов’язки по несенні альтернативної служби, щоб відповідне рішення не було переглянуто, а самого призовника притягнуто до відповідальності.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Для подальшої інформації та отримання зразків документів, будь ласка, пишіть нам.

 

 

 

 

Всього коментарів: 0
avatar