Банки не мають права стягувати старі борги

Верховний Суд України своїм рішенням заборонив банкам стягувати з громадян України старі кредитні борги, а також всі інші супутні платежі, а саме пені та штрафи.

Розглядаючи справу №6-16цс15, суд постановив, що у фінансової установи є лише три роки для пред’явлення стягнення по боргу. Саме цей термін буде застосовуватися, як термін позовної давності, якщо боржник не надала своєї згоди продовжити термін позовної давності.

Тому, слід бути дуже уважним, коли банки пропонують підписати «якусь» додаткову угоду навіть зазначаючи певні позитивні аспекти для боржника, але обов’язково прописуючи в цій угоді згоду на продовження терміну позовної давності.

Читайте такожНебезпеки кредитних договорів і як їх уникнути?

Варто наголосити, що в цьому ж рішенні Верховний Суд уточнив, що трирічний термін позовної давності поширюється тільки на спори щодо стягнення самої боргу – тіла кредиту, а от що стосується відсотків по кредиту чи пені - їх банк може відсуджувати лише протягом одного року.

 

Якщо банк у Вас щось вимагає, особливо підписати ті чи інші документи, найважливіша порада, ніколи їх не підписуйте, якщо їх не вивчив адвокат.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 2
avatar
1
Старий кридит потрібно сплачувати з відсотками?
Чи сплачувати тіло кредиту?
avatar
2
А якщо сплинуло більше трьох років, то що з тілом кредиту? Борг можна не віддавати?
avatar