Банки зобов'язані повертати депозити, незважаючи на заборони Нацбанку

Банки люблять приймати наші гроші і дуже не хочуть їх повертати, коли строк дії депозитного договору завершився. І рішення НБУ щодо заборони повертати депозити, було для банків чудовою підставою користуватися чужими грошима стільки, скільки було потрібно.  Подібні постанови Нацбанк ухвалював вже більше двох років з періодичністю від двох до чотирьох місяців.

 

І, Слава Богу, що Верховний Суд припинив цю неправову практику! Так, рішення ВСУ від 11 травня 2016 року в справі №6-37цс16 змусить банки дотримуватися прав вкладників і повертати вчасно кошти. І окрім того передбачено відповідальність фінансових установ за неналежне виконання взятих на себе договором зобов'язань.

 

Так відповідальність банків настає одразу після закінчення умов договору депозиту і фінустанова відмовляється повернути вкладнику його кошти. Така відповідальність становить 3% за кожен день прострочення.

 

Очевидно, від сьогодні банки втратили можливість закривати очі на укладені договору та прямі норми профільних законів, мотивуючи свої незаконні дії підзаконними нормативними актами, які є постанови НБУ.  

 

Тож, якщо банк відмовляється вам віддавати ваші депозитні кошти, відсотки по депозиту,  ви тепер спокійно можете іти до суду та відстоювати ваші законні права.  

 

При необхідності складання процесуальних документів, будь ласка, пишіть нам.

 

Адвокат Сергій Гула

 

 

Всього коментарів: 0
avatar