Чи має право поліція оглядати ваше авто?

Зважаючи на різні ситуації в країні чи в окремому регіоні, представники дорожньої поліції можуть зажадати від водія не просто подивитися в багажник транспортного засобу, але і повністю оглянути авто?

 

Логічно, у багатьох водіїв виникає обгрунтоване запитання: “чи має право поліція оглядати авто, якщо так, то як і коли?”.

 

Щоб унеможливити можливі незаконні дії з боку поліції, необхідно знати декілька простих порад:

1 — Варто дізнатися, з яким мотивів поліцейський хоче оглянути Ваш автомобіль. Загальні пояснення не підходять! Має бути серйозна причина, наприклад переховування предметів злочину чи розпорядження із управлінь поліції про відповідний огляд;

 

2 - Встановити, що за особа перед вами, попросивши пред’явити службове посвідчення;


 

Читайте також - Що робити, якщо поліцейський не хоче пред'являти свого посвідчення


 

3 — Уточніть поліцейського, що це за процесуальна дія — обшук чи огляд.

Якщо це ошбшук, то поліцейському потрібні два понятих із обов’язковим складенням протоколу.

Якщо це огляд, то поліцейський немає жодного повноваження в такому разі вчинняти будь-яких активних дій, тобто поліцейський не має права торкатися ваших речей, залазити в автомобіль, перекладати речі і.т.п.

Варто зазначити, що пошук понятих – це завдання правоохоронця і якщо він довго це робить, зазначте, що вас обмаль часу і якщо він не знайде їх за 15 хв., то ви будете розцінювати дії поліцейського як незаконне обмеження права на свобідне пересування та будете викликати поліцію для складання відповідного протоколу.

 

4 — Варто звернути увагу, що поліцейський може вдатися до хитрого прийому, зазначивши, що хоче пересвідчитися, чи є у вас вогнегасник та знак аварійної зупинки – ви не зобов’язані ці предмети пред’являти йому, а тому просто зазначте, що вони у вас є, а у нього відсутні повноваження перевіряти їх наявність чи відсутність.

 

5 — при здійснення саме огляду автомобіля - поліцейський не може вилучати з авто нічого, окрім заборонених речей (наркотики, незареєстровану зброю, вибухівку…);

 

Окрім того, я обов’язково рекомендую Вам при здійсненні чи огляду, чи обшуку вашого транспортного засобу — все фіксуйте на відеокамеру свого телефону! Завжди слідкуйте за поліцейським і його рухами, щоб не дозволити щось незаконне підкинути.

 

А при наявності серйозних обвинувачень, чи грубого нехтування вашими правами та хамської\незаконної поведінки поліцейського, обов'язково викличте адвоката на місце події та новий наряд поліції!

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання 

Всього коментарів: 0
avatar