Чи мають право охоронці магазинів та супермаркетів перевіряти ваші речі та здійснювати особистий обшук?

Все частіше стають відомі випадки, коли охоронці магазинів і особливо супер та мега маркетів не просто наполягають на обшуку речей чи особистому обшуку покупця, але і навіть застосовують фізичну силу.

Варто знати найперше, що подібні дії цих горе-охоронців - є незаконними.

Обшук, огляд чи застосування заходів фізичного примусу – це повноваження тільки поліцейських, а охоронці магазинів – не є поліцейськими і не мають їхніх повноважень.

Окрім того, обшук особи, речей – це процесуальна дія, яка здійснюється за ухвалою суду, а тому охоронці не маючи відповідної ухвали і не можуть робити жодного обшуку.

Максимально, що можуть зробити відповідні охоронці – це викликати наряд поліції, яка може скласти відповідний протокол, але, знову ж таки, не може обшукати Вас.

Також, варто наголосити, що охоронці не мають затримувати Вас чи закривати в службових приміщеннях, це є грубе порушення вашого права на свободу переміщення. Таке право може порушувати тільки поліцейський за відповідною ухвалою суду або тимчасово здійснювати це обмеження у разі кримінального чи адміністративного проступку.

А у разі грубого порушення ваших прав працівниками різноманітних маркетів – обов’язково оскаржуйте їх, викликайте поліцію та адвоката.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання 

Всього коментарів: 2
avatar
1 Lerochka • 21:05, 08.03.2017
у меня есть видео такого случая в Караване)
avatar
2 5wpoio9512 • 12:12, 08.05.2017
вау, вкладайте сюди!
avatar