Чи можливо захистити своє авторське право, якщо продукт розміщений в мережі Інтернет?

Все більше і більше ми можемо користуватися різними послугами, які існують віртуально, в мережі інтернет.

 

І як всі інші сфери, онлайн середовище також піддається спробам шахрайства та викрадення об’єктів тими особами, які не володіють авторськими правами. А тому постає питання – чи реально сьогодні захистити себе в мережі інтернет, задекларувавши своє авторське право?

 

Хоч і модель захисту сьогодні в Україні ще недосконала, але захиститися можна!

 

Найперше, що потрібно пам’ятати, що якщо ви виявили порушення свого авторського права, вам необхідно звертались з письмовими вимогами до осіб, які порушують їх права або до власників веб-сайтів (спеціальна претензія) з письмовими вимогами припинити порушення авторських прав.

Варто звернути увагу, що звертатися з претензією можна як до власника веб-сайту, так і до власника веб-сторінки.

 

На відповідь потрібно виділити 30 днів, а самому все зробити, щоб максимально зафіксувати дане порушення, включно із протоколом від поліції.

 

У разі відсутності відповіді або неналежної відповіді – тоді необхідно звертатися за своїм захистом до суду, підготувавши зі своїм адвокатом необхідні процесуальні документи та докази.

 

Як правило, подібні суди виграються авторами у відсотковому відношенні 90% на 10%, а тому варто гарно підготуватися до процесу і не забути про включення у позов вимоги про відшкодування своїх матеріальних і нематеріальних збитків.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

 

Всього коментарів: 0
avatar