Чи повинні поліцейські, слідчі, прокурори поважати Вас під час виконання своїх процесуальних обов’язків?

Повага — це напевно те відношення, яке надзвичайно віддалене від наших правоохоронних органів. Більше того, поліцейські, слідчі, прокурори звикли виявляти свою зневагу та часто хамство до людей, що є грубим порушенням чинного законодавства.


 

Така практика склалася ще з часів радянського союзу і, точно, вона має піти у минуле! І вона піде - завдяки нашим знанням та активній позиції.


 

Отже, чинне законодавство передбачає, що під час кримінального провадження повинна бути забезпечена повага до людської гідності, прав і свобод кожної особи.


 

Тобто, на самих правоохоронцях лежить завдання не просто вас поважати, але і все зробити, щоб така повага була забезпечена як до вас, так і до ваших прав.


 

Особливо, законодавство передбачає, що забороняється під час кримінального провадження піддавати особу катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує її гідність, поводженню чи покаранню.


 

Будь-яке фізичне насильство — це важкі злочини, а тому вам про це потрібно попередити правоохоронця та запевнити, що його буде покарано за такі дії!


 

Поліцейським, слідчим, прокурорам забороняється також вдаватися до погроз застосування такого поводження, утримувати особу у принизливих умовах, примушувати до дій, що принижують вашу гідність.

Якщо наявна така ситуація — Вам обов’язково потрібно про це зазначити та вимагати відновлення вашої поваги та людяних умов. Про всі ці речі варто письмово зазначати у заявах та протоколах!


 

Також пам’ятайте, що Ви маєте право захищати себе усіма засобами, що не заборонені законом, свою людську гідність, права, свободи та інтереси, порушені під час здійснення кримінального провадження. Як словесно, письмово, так і викликом адвоката, щоб він своїми засобами і знаннями ефективно захистив Вас!


 

Адвокат Сергій ГулаЗадати питання

Всього коментарів: 0
avatar