Чи варто укладати мирову угоду у судовому провадженні? Або як не попасти у приховану пастку?

Укладання мирової угоди між сторонами судового процесу є одним із варіантів вирішення судового спору. А тому, часто, сторони, таки, погоджуються укласти між собою мирову, щоб завершити судове провадження, яке може йти неодин місяць.

 

Таке вирішення судового спору, як правило, сприймається відповідачам дуже добрим способом завершення тяганини, однак, моя адвокатська практика показує, що мирова угода зачасту є найбільш вигідна саме відповідачу, а не позивачу, який вимагає дотримання своїх прав чи відшкодування шкоди.

 

На жаль, сьогодні сторона відповідача, яка в суді запропонувала мирову угоду, використовує цей інструмент або для затягування процесу, або щоб взагалі “похоронити” справу. Позивач, який не знає цього, погоджується на мирову угоду, яка виписана відповідачами, і виписана так, що потім подібної мирової угоди з юридичної точки зору просто неможливо виконати.

 

Одного разу, моєму довірителю, якого я представляв у суді, запропонували підписати мирову угоду, яку вони підготували. Коли я її вивчив, то виявив, що угода за своєю суттю є гіршою, аніж можливий програш справи!

 

Або, був такий випадок, коли одна фірма, яка виготовляла і встановлювала пластикові вікна поганої якості, пішла на мирову угоду із позивачами, в якій обіцяла все відшкодувати. Але поки угода затверджувалася, поки нібито виконувалася — фірма ліквідувалася...

 

І таких випадків безліч!

 

Суть мирової угоди, дійсно в тому, щоб добровільно виконати те, що вимагає позивач. Але часто буває так, що угода лише ширма для поглиблення незаконної діяльності.

 

Щоб не попасти в пастку мирової угоди вам потрібно точно знати:

 

- ніколи не погоджуйтесь з варіантом мирової угоди іншої сторони;

- виписуйте самі мирову угоду;

- прописуйте все дуже чітко та конкретно;

- в судовому процесі ніколи не підписуйте угоду, а просіть про перерву для її вивчення;

- будь-який мирову угоду віддайте на аналіз адвокату.

 

 

І моя настійна рекомендація - дуже добре подумайте чи погоджуватися на мирову угоду у суді і не спішіть її підписувати, обов’язково надавши її для детального аналізу адвокату.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 0
avatar