Чи Ви зобов'язані давати пояснення поліції, слідчому, прокурору, якщо вони цього вимагають?

Часто, складається така ситуація, що поліція і слідчі розслідуючи різноманітні справи, викликають людей на допит, щоб останні дали їм свої пояснення. А через деякий час, ці люди дізнаються, що вони стають вже не свідками, а обвинуваченими і звинувачення ґрунтується як на їх свідченнях, так і на надуманих доказах.

І, дійсно, коли слідчі викликають на допит, часто, спрацьовує розуміння, що потрібно все розказати, бо слідчий «м’яко» нагадує про кримінальну відповідальність.

 

А чи насправді Ви зобов’язані говорити все, що хоче слідчий?

 

Найперше потрібно пам’ятати, що ви не можете бути примушені давати свідчення слідчому, тим більше визнавати свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення.  

Варто пам’ятати про важливу 63 статтю Конституції України, яка передбачає Ваше право на відмову давати показання щодо себе та своїх рідних. Більше того, ця стаття передбачає неможливість притягнення Вас до кримінальної відповідальності за подібну відмову.

Хоча буває, що слідчі йдуть на хитрість, говорячи, що це не допит, а лише процедура надання пояснення… Щоб це не було, чи пояснення, чи допит, чи інша процесуальна дія – Ви маєте право не давати ні показання, ні пояснення, щодо себе та рідних осіб, якщо ви цього не бажаєте.

І краще цього не робити без адвоката. Слідчі хочуть витягнути у вас максимум інформації без присутності адвоката, тоді людина розказує багато того, що в майбутньому їй нашкодить. Тому, тут діє золоте правило – жодних пояснень і свідчень без присутності адвоката!

 

Також, ви не можете бути примушені давати пояснення, показання, які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення. Ви маєте право не говорити нічого з приводу підозри чи обвинувачення проти себе!

Окрім того Ви можете в будь-який момент відмовитися відповідати на запитання слідчого чи прокурора. Не бійтеся цього робити, просто заявіть, що ви відмовляєтесь відповідати на питання силовиків і хай вони це зазначать в протоколі.

 

Тож, коли Вас запрошують на допит чи пояснення – не спішіть говорити все, що вам відомо, краще проконсультуватися з адвокатом та піти разом з ним до слідчого чи прокурора.

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

 

Всього коментарів: 0
avatar