Чи відкриє суд провадження? Та в який звертатися суд, якщо місце проживання і реєстрації відповідача невідомі?

Така ситуація, на жаль, сьогодні є нерідкістю! Коли ви хочете звернутися із позовом до кривдника, але вам невідоме ні його фактичне місце проживання, ні місце його реєстрації!

 

Тоді, постає логічне запитання: «а до якого ж суду звертатися?». Оскільки, законодавець чітко передбачив порядок подачі позову, як правило, за місцем проживання відповідача.

 

І чи взагалі суд візьметься за таку справу, та не поверне позов позивачу з підстав невідомості місця проживання відповідача.

 

У разі такої ситуації, вам потрібно знати наступне:

 

Відповідно до судової практики та рішення Ужгородського апеляційного суду по справі № 299/665/16-ц випливає, що у разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд має відкрити провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення у пресі.

 

Тобто, якщо вам невідома поточна адреса проживання/перебування вашого відповідача, ви можете вказати будь-яку відому вам адресу попереднього перебування, проживання, роботи відповідача! А у разі, якщо суд не отримає підтвердження такого адресу, суд має відкрити провадження по справі та в подальшому викликати відповідача за допомогою преси.

 

А у разі, якщо суд відмовляється це робити або справа у провадженні є непростою, варто за допомогою звернутися до адвоката для успішного розгляду справу у суді.

 

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar