Чому на нагрудний значок поліцейського потрібно звертати увагу та яку інформацію він вам надасть?

На нагрудний значок (жетон) поліцейського ми ми мало звикли звертати увагу. А дарма. Цей атрибут уніформи поліцейського може надати нам корисну інформацію. А саме: індивідуальний номер поліцейського, який “прив’язаний” до конкретного відділку, регіону.

 

Із самого простого, що найперше потрібно знати, що такий значок поліцейського при здійсненні ним своїх повноважень обов’язково повинен бути. Тобто, якщо ви бачите поліцейського, який виконує певні свої повноваження і він без значка, то це серйозна обставина, щоб задуматися, а чи, дійсно, це правоохоронець.

 

В цьому ракурсі варто знати, що поліцейському заборонено знімати з форми чи приховувати нагрудний знак.

Також поліцейському заборонено будь-яким іншим чином перешкоджати прочитанню інформації на ньому або фіксуванню її за допомогою технічних засобів. Тобто, ви маєте право сфотографувати на свій мобільний телефон значок поліцейського, що і варто робити!

 

Якщо поліцейський виконує функції в цивільному одязі, він зобов’язаний мати при собі нагрудний знак, крім випадків, коли наявність нагрудного знака перешкоджає проведенню негласної слідчої дії.

 

А якщо нагрудного знаку не виявилося і особа у формі, одразу телефонуйте в 102 та повідомте про подібну обставину, оскільки, скоріш за все це самозванець.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar