Чому, все ж таки, потрібно укладати шлюб та як не обманути себе, щоб потім не було нестримно боляче?

Це просто вражаюче. Сьогодні настільки багато молодих, і не тільки молодих, пар, які живуть разом, як одна сім’я, але не оформлюють свої шлюбні відносини, що це схоже на продуманий злочинний план проти легковажних людей.

 

Мотиви цій ситуації різні: “нас штамп у паспорті не тримає”; “немає часу на непотрібну формальність”, “церковного шлюбу достатньо”, “не варто одружуватися, бо тоді на дітей буде держава більше платити, як на мати одиначку”, і інші більш, або менш абсурдних підстав, щоб не узаконити своїх відносини.

 

А час іде, життя проходить, трапляються різноманітні життєві історії, про які мало хто думає і знає. І приходить час розплати! Про, який, як правило, дізнаються вже потім адвокати, думаючи, як все ж таки довести, що люди жили у фактичних сімейних відносинах і тепер один із них претендує на чималий спадок...

 

На жаль, нещодавно я спостерігав картину, як нові “намалювані” власники викидали чоловіка із його квартири, в якій він прожив десяток років із своєю “нерозписаною” дружиною, яка раптово померла. Всі суди чоловік оббігав, а таки і не зміг довести, що вони проживали однією сім’єю, бо процесуальна процедура дуже непроста. І тільки із дуже детальною та кропіткою роботою адвоката — можна довести наявність шлюбних відносин.

 

І коли доведете — то варто знати, що ви не маєте право на першочергове вспадкування власності, яку нажили спільним цивільним шлюбом, бо знайдуться брати чи сестри, чи інші дальні родичі, які за різними схемами захочуть забрати всю спадкову власність собі.

 

І тоді, клієнти рвуть на собі волосся, і запитують, чому, чому ми не одружилися?

 

Тому, якщо ви не хочите допистити серйозної помилки, що в майбутньому буде мати трагічні наслідки — ідіть до РАКСУ, оформлюйте свої відносини, візьміть церковний шлюб і живіть щасливо. Бо думаючи, що обманюєте державу, насправді обманюєте себе!

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar