Глобальна перереєстрація організацій 2016-2017 – що потрібно знати?

Наш уряд не може працювати і року, щоб не ускладнити життя для всіх громадських, релігійних та інших неприбуткових організаціях.

 

Кабінет Міністрів України 13 липня 2016 року затвердив постанову №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру», яка передбачає введення нового Реєстру.

 

З цієї постанови представникам неприбуткових організацій, якщо вони хочуть зберегти ознаку неприбутковості, потрібно знати наступне:

 

1 – створює і веде реєстр Державна фіскальна служба

 

2 – включення організації в Реєстр здійснюється із одночасним присвоєнням ознаки неприбутковості

 

3 – включає у Реєстр територіальні управління ДФС (податкова) за місцем реєстрації організації

 

4 – «Листи щастя», а точніше запит від територіальні управління ДФС варто очікувати протягом 2-х місяців від 13 липня 2016, на який організація зобов’язана відповісти протягом місяця доклавши відповідні документи

 

5 – для включення в Реєстр організація має подати до управління ДФС (податкова) заяву формою 1-РН із підписом керівника організації (уповноваженої особи) та печаткою організації (за наявності)

 

6 – окрім вищезазначеної заяви необхідно буде подати копії установчих документів

 

7 – подати документи можна трьома способами: особисто керівником організації; відіслати поштою (бажано рекомендованим листом) та електронним способом на електронну скриньку податкової, за наявності електронного підпису.

 

8 – розгляд документів відбувається 14 днів. Результатом розгляду може бути або зміна ознаки неприбутковості, або реєстрація в Реєстрі, або відмова в реєстрації, яку можна оскаржити до суду.

 

Ну і головне, якщо організація не надішле відповідних документів до 1 липня 2017 року, така організація буде виключена з Реєстру неприбуткових організації, а отже буде зобов’язана сплачувати податки на загальних підставах!

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

 

Всього коментарів: 1
avatar
1
Дякую, за чітке роз,яснення.
avatar