Як має бути забезпечена таємниця спілкування або про що вам потрібно знати, щоб вас не підслуховували?

Наріжним каменем будь-якого кримінального провадження є таємниця спілкування особи із своїми родичами чи захисником.

 

Звичайно, оглядаючись на радянське минуле, сьогодні правоохоронні органи не дуже хочуть забезпечувати цього права, але все ж таки зобов’язані. І саме ви їм про це повинні нагадувати, що це ваше право на таємницю спілкування, а їхній обов’язок на належне забепечення такої таємниці.

 

Саме кримінальний процесуальний кодекс України гарантує право таємниці спілкування, а саме:

 

Під час кримінального провадження кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції, інших форм спілкування.

Отже, поліція, слідчий, прокурор — немає права читати без вашого дозволу ваші лити, чи листи, які вам адресуються, підслуховувати телефонні розмови та читати іншу кореспонденцію, яка вам адресована. Окрім того, якщо ви встановили особливу форму спілкування із рідними, адвокатом чи іншими особами — правоохоронцям також заборонено втручатися в подібне спілкування.

Але варто знати, що втручання у таємницю спілкування можливе лише на підставі судового рішення з метою виявлення та запобігання тяжкому чи особливо тяжкому злочин. А якщо такого судового рішення немає — ніхто слухати вас немає права! А якщо слухає чи читає вашу кореспонденцію — одразу зробіть відповідне зауваження відповідні особі та напишіть скаргу вищестоящому начальнику!

Важливо, що інформація, отримана внаслідок втручання у спілкування, не може бути використана для вашого обвинувачення, оскільки здобута з порушенням чітких норм закону.

Цю інформацію варто знати, оскільки правоохоронці часто використовують вашу приватну інформацію, щоб намалювати вам обвинувачення. Як тільки ці дії відбуваються одразу звертайтеся до адвоката, щоб професійно визнати відповідні підстави та докази недійсними!


Адвокат Сергій Гула

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar