Як отримати допомогу при народженні дитини?

Законодавство України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачає ряд соціальних пільг та прав для батьків. Такими правами є отримання допомоги при народженні дитини, допомога при пологах, допомога за доглядом дітей до досягнення 3 років, допомога одиноким матерям та допомога малозабезпеченим сім’ям.

Щоб отримати допомогу при народжені дитини найперше необхідно отримати свідоцтво про народження вашої дитини. Наступним кроком буде заповнення спеціальної заяви на отримання допомоги. Це є основний перелік. Окрім того не потрібно забути про паспорти батьків при подачі документів.

Не забутьте  до подачі документів відкрити банківський рахунок (якщо у вас такого немає), куди буде здійснюватися перерахування допомоги – його дані також необхідно мати із собою. Як правило, в самих органах соцполітики рекомендують такий рахунок відкрити або в Ощадбанку, або Приват банку.

Варто зазначити, що цю допомогу можна отримати за місцем реєстрації батьків, або одного із батьків.

Якщо допомога отримується за місцем реєстрації одного із батьків, то також необхідно отримати довідку про те, що інший із батьків не оформив таку допомогу.

Щодо розміру допомоги то вона складає орієнтовно 41 280 грн. одноразово сплачується 10 300 грн., а потім щомісяця сплачується орієнтовно 800 грн. до повної оплати всієї суми допомоги.

Документи ви маєте подати до територіального управління Міністерства соціальної політики не пізніше 12 місяців від народження вашого немовляти.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати запитання

Всього коментарів: 0
avatar