Як перемогти в суді? Декілька порад.

 

Згадується один американський фільм, де один із героїв постійно вирішував свої справи у суді, звертаючись до опонентів улюбленою фразою: «зустрінемося у суді».

Можна з твердістю сказати, що все більше наших суспільних відносин вирішуються саме у судах. Люди дуже часто вирішують свої сімейні, спадкові, дорожні та інші справи у залах правосуддя, шукаючи справедливості та вирішення різноманітних проблем.

Зі своєї практики можу сказати, що дуже часто, справи програються не тому, що правда не на стороні позивача, а тому, що недотримано ряд процесуальних норм. Для того, щоб не програти в суді через недотримання певних процедур, хочу поділитися декількома порадами:

 

- Не спішіть подавати до суду. Дуже часто, людина знає, що правда на її стороні та емоційно складає процесуальні документи, не маючи належних доказів.

- Вивчіть судову практику, яка вже є в подібних справах. Вона дозволить Вам впевнитися щодо вибраного курсу.

- Головні нормативні документи, з якими необхідно ознайомитися – це процесуальні кодекси.

- Зберіть хороші докази. Одного доказу, за часту, буває дуже мало, а тому їх потрібно хоча б 3-4.

Читайте такожЯк ознайомитися із матеріалами досудового розслідування?

- Свідки дуже важливі – ваше головне завдання переконати їх прийти на судовий процес, тому постійно комунікуйте з ними, нагадуючи про час і дату судового засідання.

- У разі неможливості явки свідка – візьміть у них письмове пояснення за їхнім підписом. Це стосується і пояснень експертів та фахівців.

- Вивчіть всі необхідні процесуальні вимоги щодо підготовки документів та їх подачу.

- Особливо зверніть увагу щодо строків подачі відповідних документів та скарг – пропущений строк породжує серйозні проблеми.

- Всі пояснення, клопотання, прохання до суду подавайте в письмовій формі через канцелярію, щоб відповідні документи не загубилися у судді.

- Обов’язково виробіть як стратегію, так і тактику судового процесу.

- Якщо ви чогось не розумієте в судовому процесі – не бійтеся попросити судді, щоб він роз’яснив ваші права і саму процедуру.

- Залучіть адвоката до процесу – він допоможе вам скласти необхідні документи та ефективно представити вас у суді.

 

Пам’ятайте, що судовий процес – це дуже формальна дія, тому вона вимагає чіткого дотримання всіх прописаних правил – саме тоді є висока ймовірність, що ви виграєте суд та відновити свої права!

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання 

Всього коментарів: 0
avatar