Як підготувати та подати позовну заяву до суду?

Все більше і більше наших громадян вирішують свої спірні справи у суді. Це, можна сказати, одна із ознак становлення правової держави.

Хоча, всі ми знаємо, що наші суди далекі від досконалості, але все ж таки, саме вони уповноважені встановлювати істинну по справі.

 

Отже, якщо вам потрібно звернутися до суду, Ви повинні знати:

 

1 – до суду необхідно звертатися із відповідною заявою, як правило позовною. Є і інші види проваджень у суді, але практична більшість всіх справ вирішуються саме у позовному провадженні;

2 – Заява має встановлені вимоги. Тобто, вона не може бути написана довільною.

Позовна заява повинна містити наступні блоки:

  • Шапка, куди вказуються реквізити суду, позивача, відповідача та при потребі треті сторони і ціна позову;
  • Тіло заяви де викладаються: виклад обставини справи, зазначення які права були порушені, ваші вимоги та претензії до відповідача;
  • Прохальна частина заяви – що ви конкретно просите суд;
  • Додатки, тобто ті матеріали, які підтверджують вашу правоту;
  • І завершальна частина, де вказується дата подачі позову, ваші ініціали та підпис.

3 – варто чітко визначитися, хто є відповідачем по справі, тобто, хто конкретно заподіяв вам шкоду та має відповідати і відшкодовувати збитки;

4 – також, точно потрібно знати до якого саме суду потрібно подавати позов. Як правило, позов подають за місцем проживання відповідача.

5 – визначіться точно які ваші права були порушені і якою статтею закону це регламентовано – це і потрібно зазначити в позовній заяві;

6 – позбирайте докази. Мало написати гарну заяву, варто подумати хто підтвердить вашу правоту та які є інші докази. Чим більше доказів – тим краще!

7 – прохальна частина до суду – до неї потрібно підійти зі всією уважністю. Як правило, що попросите суд, те і він задовільнить. Якщо прохання не відповідає обставинам справи чи закону – позов суд відхилить, хоча і правда буде на вашій стороні.

8 – не забудьте сплатити судове мито. Хоча Ви можете мати і пільгу у сплаті судового мита, яке передбачено ЗУ «Про судовий збір».

9 – позовну заяву та додатки до нього потрібно підготувати одну для суду, інші для відповідачів та третьої сторони.

10 – при подачі документів безпосередньо до суду, попросіть, щоб їх переглянув адвокат на предмет дотримання всіх процесуальних вимог.

10 – подати заяву до суду можна або власноручно, тоді необхідно отримати відмітку про це на своєму примірнику позовної заяви або надіслати рекомендованим листом.

Судовий розгляд справи – є надзвичайно серйозна дія, а тому потрібно поставитися дуже відповідально до підготовки всіх необхідних судових документів, щоб не програти справу, де правда на вашій стороні.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Для отримання розширеної консультації та зразків позовної заяви, будь ласка, пишіть сюди.  

 

Всього коментарів: 0
avatar