Як поліцейськими повинен проводити огляд на стан сп’яніння водія і про що обов’язково потрібно знати навіть, якщо ви не зловживаєте?

В незалежності того, чи ви споживаєте алкоголь, чи ні – поліцейський за обґрунтованою підставою, може здійснити відповідний огляд щодо вашого можливого сп’яніння.

 

Але, дійсно, для відповідної дії мають бути обґрунтовані підстави, а не просте бажання понюхати вас.

 

Такими підставами є:

 

запах алкоголю з рота;

порушення координації рухів;

порушення мови;

виражене тремтіння пальців рук;

різка зміна забарвлення шкіри обличчя;

поведінка, що не відповідає обстановці.

 

Це виключний перелік, з яких поліцейський може отримати ось цю, обґрунтовану підставу. А тому, якщо правоохоронець захоче здійснити відповідну перевірку, запитайте у нього про відповідну підставу.

 

​Варто пам’ятати, що огляд на стан сп’яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.

 

Якщо виникає сумнів у відповідному спецзасобі, варто його сфотографувати та наполягати, щоб його ознаки та серію і номер були вписані в протокол чи акт сп’яніння. У разі використання не затвердженого засобу, доказ сп’яніння в суді можна буде визнати недопустимим і відповідно звільнити вас від необґрунтованого покарання.

 

Перед проведенням огляду на стан сп’яніння поліцейський інформує водія про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.

 

Чи не найважливіше, що потрібно знати - огляд на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.

 

Окрім того, стан сп’яніння може фіксуватися лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку) у разі недовіри або відмови від такого тесту у поліцейського.

 

Окрім того, у разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди унаслідок якої є особи, що загинули або травмовані, проведення огляду на стан сп’яніння учасників цієї пригоди є обов’язковим у закладі охорони здоров’я.

 

Варто знати, що у разі вашої відмови від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення. І навіть такі результати, також можуть бути оскаржені, якщо ви вважаєте їх несправедливими. А для цього необхідно зібрати необхідні докази та звернутися до адвоката, щоб він у судовому порядку скасував незаконні документи.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

 

 

 

 

 

Всього коментарів: 0
avatar