Як повинна проводитися поверхнева перевірка ваших речей, автомобіля іншого майна поліцією?

Як повинна проводитися поверхнева перевірка ваших речей, автомобіля іншого майна поліцією?

 

В новому закону «Про Національну поліцію» закралася цікава норма про так звану поверхневу перевірку. Чому цікава? Тому що це не обшук, на який потрібен дозвіл суду, але це в певній мірі перевірка ваших речей без відповідної санкції суду.

Подібна поверхнева перевірка повинна відбуватися тільки в межах визначених законом і не переходити їх, які, саме, дозволені для обшуку.

 

Отже, поверхневий обшук має відбуватися наступним чином:

 

Поліцейський для здійснення поверхневої перевірки особи може зупиняти громадян та оглядати їх, якщо існує достатньо підстав вважати, що особа має при собі заборонену річ;

 

Поліцейський може здійснювати поверхневу перевірку речей або транспорту якщо існує достатньо підстав вважати, що в транспортному засобі знаходиться правопорушник або заборонена річ;

 

Якщо існує достатньо підстав вважати, що річ або транспортний засіб є знаряддям вчинення правопорушення;

 

Варто пам’ятати, що поверхнева перевірка здійснюється шляхом візуального огляду речі, транспортного засобу або візуального огляду салону, багажника. Виключно візуального – і на цьому крапка. Жодних дотиків до ваших речей чи до автомобілю.

 

Щодо візуального огляду автотранспорту, поліцейський при здійсненні поверхневої перевірки має право вимагати відкрити багажник чи двері салону.

 

В Законі в цьому напрямку для нас є обов’язок, а саме: під час поверхневої перевірки речі або транспортного засобу особа повинна самостійно показати поліцейському вміст особистих речей чи транспортного засобу.

 

Що дуже важливо - поверхнева перевірка здійснюється поліцейським відповідної статі.

 

 

І чи найважливіше, при виявленні в ході поверхневої перевірки будь-яких слідів правопорушення чи заборонених речей, поліцейський зобов’язаний забезпечити понятих для складення відповідного протоколу, а також дати вам можливість забезпечити участь  вашого адвоката при такій дії і подальшому вилученні. Участь адвоката є надзвичайно рекомендована, оскільки вірне складення протоколу та забезпечення процесуального порядку забезпечить уникнення серйозних проблем в майбутньому.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 0
avatar