Як позбутися курців у під'їздах?

Вже не один рік в Україні діє антитютюнове законодавство, яке захищає права громадян України від сваволі курців.

Так, відповідно до Закону «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» встановлено заборону щодо паління у таких місцях як:

 

у ліфтах і таксофонах;

у приміщеннях та на території навчальних закладів та закладів охорони здоров´я;

на дитячих майданчиках;

у підземних переходах;

у транспорті загального користування та ресторанах;

у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

на зупинках маршрутних транспортних засобів.

 

Читайте також - що обов'язково має бути у вашій заяві?

 

Також, серед переліченого в законі є і під`їзди житлових будинків. Але, як показує практика не так легко позбутись від курців. Що ж тоді робити?

 

Перший і найлегший спосіб – це повідомити курцеві про те, що куріння не тільки є шкідливим, але і незаконним діянням. За таке діяння передбачено штраф. І попросити їх припинити паління в під’їзді.

 

По-друге:

Роздрукувати (намалювати) оголошення про те, що куріння у під'їздах є забороненим законом, а на порушників чекає штраф аж до 340  грн. та розклеїти по всьому під`їзді.

 

По-третє:

Якщо ці заходи не подіяли, тоді потрібно звертатися із заявою до районного відділку поліції, щоб правоохоронці зафіксували правопорушення, встановили порушника, склали протокол та оштрафували курця.

 

По-четверте:

Якщо курець і після цього не припинить палити – домовитися із іншими мешканцями під’їзду, які не хочуть дихати тютюновим димом і направити колективне звернення до прокуратури, у разі, якщо поліція бездіяльна або не хоче допомогти. А також можна скласти колективний позов до суду щодо відновлення ваших прав та припинення дій, які порушують норми вищезазначеного закону. Дуже важливо перед цим зафіксувати шкоду, яку завдає Вам курець, наприклад висновок лікаря, к доказ нанесеної вам шкоди!

 

По-п’яте

Не здавайтесь. Можливо за один день не вдасться переконати курця, повторюйте вище перелічені дії постійно. На вашій стороні правда і праву, а тому ви точно переможете!

 

А також пам`ятаймо, що наше здоров`я, найперше, в наших руках та що наші права дуже часто - не дають, а їх потрібно брати!!!

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати запитання

Всього коментарів: 1
avatar
1 golub • 20:57, 21.09.2016
А я декілька років тому на всіх поверхах під'їзду наклеїв коротку вивіску: "Дякуємо, що не курите (по Закону чи по совісті) в громадських місцях!" Спочатку хотіли і курили, а з часом перестали курити - інколи курять якісь випадкові люди, а не сусіди.
avatar