Як реалізується право на особисте життя та його таємницю?

Чи не найголовнішим завдання в цьому, глобалізуючому світі, є питання збереження приватності життя. Часто це буває не так просто, зважаючи на розвиток різноманітних технологій та посилення контролю над всіма сферами суспільного життя з боку органів державної влади та правоохоронних органів.

 

Однак, право на особисте життя та його таємницю ніхто не відміняв. А отже, якщо у вас є таке право – ви можете його захищати та вимагати його дотримання від інших осіб та органів влади.

 

Отже, законодавець чітко передбачає, що кожен має право на особисте життя. Саме конкретна людина сама визначає способи свого особистого життя і можливість ознайомлення з ним інших осіб.

 

Фізична особа має право на збереження у таємниці обставин свого особистого життя і ніхто не має право протиправно розголошувати відповідні таємниці. Більше того обставини особистого життя людини  можуть бути розголошені іншими особами лише за умови її згоди або що вони містять ознаки правопорушення, що підтверджено лише рішенням суду.

 

У разі протиправного втручання у приватне життя та розголошення таємниць приватності, кожен може звернутися чи до поліції чи до суду щодо захисту своїх прав та припинення протиправних дій.

 

А в судовому порядку, підготувавши зі своїм адвокатом необхідні документи та докази, можна відшкодувати моральні та матеріальні збитки з винуватця, який вчинив незаконні дії щодо вашого приватного життя чи розголошення вашої таємниці.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar