Як стягнути із боржника кошти чи зарплату? Або як скласти спеціальну заяву в справах наказного провадження - базові вимоги

Зарплата, розписка чи наявність договору ще не означає, що боржник автоматично виконає вимоги цих документів та закону і поверне заборговані кошти чи майно. Як правило, боржник чекає до останнього або коли до нього прийде виконавча служба, або буде виданий судовий наказ про стягнення з боржника грошових коштів або витребування майна.

Відповідний судовий наказ є особливою формою судового рішення відповідного суду про стягнення з боржника грошових коштів або витребування майна за заявою особи, якій належить право такої вимоги. 

Варто зазначити, що наказне провадження передбачено тільки в нормах цивільного процесуального кодексу, який передбачає, що судовий наказ може бути видано, якщо:

1) заявлено вимогу, яка ґрунтується на правочині, вчиненому у письмовій формі;
2) заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати;
3) заявлено вимогу про компенсацію витрат на проведення розшуку відповідача, боржника, дитини або транспортних засобів боржника.

Якщо ваш випадок не має у вищезазначеному переліку, варто пам’ятати, що судовий наказ може бути видано і в інших випадках, якщо ви доведете перед судом його обґрунтованість та законність.

Якщо Ви вирішили скласти заява про видачу судового наказу Вам потрібно знати наступне:

- дана заява подається в суд у письмовій формі, де зазначається:

- найменування суду, в який подається заява;

- ім'я (найменування) заявника та боржника, а також ім'я (найменування)представника заявника, якщо заява подається представником, адвокатом, який представляє ваші інтереси;

- ваші вимоги і обставини, на яких вони ґрунтуються; даному пункту потрібно пред’явити особливу увагу;

- вартість майна у разі його витребування;

- перелік документів, що додаються до заяви;

- заява підписується заявником або його представником адвокатом

- заява подається з її копіями та копіями доданих до неї документів відповідно до кількості боржників.

Суд при отриманні детально вивчає дану заяву та приймає рішення про задоволення відповідно Заяви, чи відмові заявнику, зважаючи на правильність її складання та її обґрунтованість. А для дотримання цих базових вимог, рекомендую Вам звертатися до адвоката із надання відповідних консультацій та складенні необхідних процесуальних документів.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 0
avatar