Як стягується штраф (пеня) за невчасне виконання робіт або надання послуга?

Часто буває, що виконавці не встигають зробити роботи чи надати послуги до тих строків, які передбачені договором, що потребує відповідних адекватних дій.

У такій ситуації, варто пам’ятати, що за таке прострочення є всі підставити штраф/пеню з виконавця, навіть тоді, коли це не передбачено договором, особливо публічною офертою (загальним, публічним договором).

 

Отже, коли трапилося, що в строк вам не надали результати роботи чи послуг згідно із законодавством, за кожний день (або навіть за кожну годину, якщо тривалість виконання визначено у годинах) прострочення Вам сплачується пеня у розмірі трьох відсотків вартості роботи (послуги).

 

У разі коли вартість роботи чи послуги не визначено, виконавець сплачує споживачеві неустойку в розмірі трьох відсотків загальної вартості замовлення.

 

Варто пам’ятати, що сплата пені, встановленої в разі невиконання роботи/послуги, чи прострочення виконання або іншого неякісного виконання зобов'язання, не звільняє виробника чи надавача послуг від виконання зобов'язання в повній мірі!

 

Для отримання відшкодування, обов’язково необхідно до виконавця звернутися з письмовою претензією, а у разі відмови — складати процесуальні документи та звертатися до суду.


 

Адвокат Сергій Гула


 

Задати питання/отримання процесуальних документів

 

Всього коментарів: 0
avatar