Як створити ОСББ і для чого воно потрібне?

Логічно, перш аніж щось створювати потрібно задати собі питання – а для чого це потрібно робити, що я і інші від цього будуть мати?

При створені ОСББ чіткі відповіді на вищенаведені питання мають визначальний характер!

Потрібно розуміти, що об’єднання співмешканців багатокавартирних будинків – це потенційна можливість жильців будинку управляти справами будинку самостійно з найкращою вигодою для себе. Тобто ідея в тому, щоб забути про старі, неефективні та наглі ЖЕКи та надити «борозди правління» самим жильцям будинку.

Чи хочуть відповідного правління самі жильці – недуже. Страхи та відсутність практики брати відповідальність – даються в знаки. Радянський союз ще сидить у багатьох головах…

Але, якщо, Ви все ж таки, вирішили піти шляхом створення свого управління будинком, необхідно пам’ятати про наступні кроки, щоб зареєструвати ОСББ:

1 - Без команди не обійтись. Вам потрібно знайти хоча б 3-4 співмешканців, які поділяють вашу ідею та готові бути в ініціативній групі. Ця група повинна поспілкуватися із всіма жильцями, організувати перші збори та підготувати необхідні документи, найперше – це протокол відповідних зборів. Зразок тут. А також потрібно ретельно попрацювати над статут, приклад можна взяти тут та над майбутнім правлінням ОСББ.

2 - Проведення зборів. Впевніться що більше половини жильців будуть на зборах. Тому кожного потрібно проінформувати як письмово, так і усно (Потрібно мати список жильців та орендарів – форму можна взяти тут). Проінформувати необхідно не пізніше, аніж за 14 днів.

Для впевненості того, що ви людину проінформували та для уникнення подальших проблем, краще кожному надіслати повідомлення або під підпис, або рекомендованим листом (зразок повідомлення тут). На самих зборах необхідно обрати голову та секретаря зборів, затвердити порядок денний, обрати правління ОСББ та затвердити Статут.

3 - Державна реєстрація ОСББ. Вона відбувається в Центрах надання адміністративних послуг. Уповноважена особа від ОСББ, як правило голова, має подати Протокол про створення ОСББ, Статут ОСББ, документи особи, яка подає документи ОСББ.

4 - Після реєстрації необхідно буде виготовити печатки ОСББ та відкрити банківський рахунок.

5 - Ну і останнім кроком є повідомлення місцевої ради про створення ОСББ, надавши установчі документи та інформаційну довідку про ОСББ, приклад тут.

 

Процедура, звичайно непроста, але варто того, щоб бути господарем свого дому та щоб платити за комунальні послуги значно менше. Особливо Вам пощастить, якщо у вашому домі юридичні особи орендують приміщення…

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

 

Всього коментарів: 0
avatar