Як вибрати собі сімейного лікаря?

2018 рік стане роком активного впровадження новел медичної реформи.

 

І головним аспектом цієї реформи є те, що саме пацієнт обирає собі лікаря, який потім від держави отримує відповідні виплати, за лікування відповідного громадянина.

 

І головне питання, яке виникає у звичайних людей – як вибрати собі хорошого сімейного лікаря?

 

Добре, якщо є знайомий хороший лікар, з яким можна укласти угоду. А якщо такого лікаря немає? Або ви дуже рідко звертаєтесь до лікарів і взагалі не знаєте, як працює відповідна медична процедура.

 

Тоді Вам варто знати наступні рекомендації:

 

  1. Лікаря варто шукати із найближчої до вас поліклініки/лікарні;
  2. Про лікаря, варто отримати достатньо інформації, поспілкувавшись із людьми, які ходять на прийом до нього. Навіть відсутність чи наявність черг до лікаря, може бути красномовним фактом кваліфікації та чуйності лікарі;
  3. Поспілкуйтесь із лікарем та задайте йому ряд питань, які вас цікавлять по вашому здоров’ю та поспостерігайте що і як саме він відповідає – це має дуже важливе значення;
  4. Напевно, все ж таки варто обирати не надто юного лікаря – наявність досвіду – дуже важливий аспект. Однак і лікарі похилого віку мають свої «нюанси»;
  5. Лікаря варто вибирати саме з акцентом найбільшої потреби вашого здоров’я, тобто, якщо часто турбує серце, то очевидно варто шукати хорошого кардіолога і.т.п.
  6. Ну і варто пам’ятати, що якщо зробите помилку у виборі, ви будете вільні у зміні лікуючого лікаря.

 

Також, варто пам’ятати і про декларацію щодо вибору, яку ви повинні підписати, а саме:

 

Декларація не є договором про надання медичних послуг сімейним лікарем. Вона лише підтверджує намір пацієнта скористатися своїми правами згідно з договором про медичну допомогу.

 

Також декларація підтверджує ваш вибір конкретного лікаря. А для лікаря це документ фінансової звітності.

 

Отож, будьте достатньо уважні у виборі лікаря та не спішіть підписувати декларацію, а потім договір, не вивчивши їх та не проаналізувавши його разом із своїм адвокатом.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar