Як відшкодовується моральна шкода, що завдана каліцтвом, ушкодженням здоров’я чи смертю близької особи?

На жаль, в житті відбуваються різноманітні несприятливі події, коли одна людина завдає фізичних та моральних страждань інші. Ці страждання, як правило, мають свій негативний наслідок, тобто породжують шкоду. А за загальним правилом цивільного законодавства – будь-яка шкода має бути відшкодована.

 

Діючі правові норми також передбачають і підстави та можливості відшкодування моральної шкоди, яка є наслідком завдання іншою особою шкоди здоров’ю, спричинення каліцтва, чи навіть заподіяння смерті іншій людині.

 

Варто знати, що підставами виникнення цивільних прав та обов’язків є, зокрема, завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі.

 

Моральна шкода, завдана каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, може бути відшкодована одноразово або шляхом здійснення щомісячних платежів. Моральна шкода, завдана смертю фізичної особи, відшкодовується її чоловікові (дружині), батькам (усиновлювачам), дітям (усиновленим), а також особам, які проживали з нею однією сім’єю.

 

Законодавець передбачив, що кожен має право на захист свого порушеного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а також за рішенням про стягнення з особи відшкодування за збитки, які були завданні.

 

Отже, для того, щоб отримати відшкодування моральної шкоди є обов’язковим разом із своїм адвокатом скласти обгрунтовану позовну заяву до суду, зібрати необхідні докази та у судовому процесі довести переконливість своїх аргументів.

 

Як правило, суди призначають достатній розмір відшкодування щодо шкоди, яка була завдана, головне тут правило – гарно підготовитися до судового процесу та процесуально довести свою правоту.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

 

Всього коментарів: 0
avatar