Як відшкодовується шкода, що завдана дитиною (малолітньою особою)?

Достатньо часто, до мене звертаються клієнти щодо питання, як має бути відшкодована шкода, яка була завдана їм, чи їхнім дітям іншими дітьми, чи навпаки.

Найголовніше, що потрібно знати, що шкода, завдана малолітньою особою (яка не досягла чотирнадцяти років), відшкодовується її батьками  або усиновлювачами, а також опікуном.

 

Але це правило неабсолютне. Якщо батьки доведуть, що шкода не є наслідком несумлінного здійснення або ухилення ними від виховання та нагляду за дитиною, то така шкода ними не відшкодовується!

Варто також знати, що якщо дитина завдала шкоди під час перебування у школі чи лікарні, де зобов’язані здійснювати нагляд за дитиною, саме ці заклади зобов'язані відшкодувати шкоду, якщо вони не доведуть, що шкоди було завдано не з їхньої вини.

А якщо дитина завдала шкоду як з вини батьків та з вини вищезазначених закладів, то така шкода відшкодовується у частці, яка визначена за домовленістю між ними або за рішенням суду.

Також, обов'язок відшкодувати шкоду, завдану дитиною, не припиняється у разі досягнення нею повноліття. Після досягнення повноліття особа може бути зобов'язана судом частково або в повному обсязі відшкодувати шкоду, завдану нею у віці до чотирнадцяти років життю.

 

Отже, якщо стає питання відшкодування шкоди, яка завдана дитиною, необхідно чітко встановити хто має відшкодовувати шкоду, звернутися до батьків, а у разі їх відмови, до поліції та адвоката, щоб провести повну процедуру повного відшкодування завданих збитків.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

 

Всього коментарів: 1
avatar
1 aleksejvoznyj2009 • 16:34, 06.01.2018
А если ребёнок был зол на родителей и совершил ущерб, разбив стёкла через полчаса после школы в больнице, где лежала её подруга?
:-)
avatar