Як виправити помилку, описку в документах посвідчення особи чи власності?

На жаль, сьогодні є нерідкістю, коли різноманітні помилки та описки в П.І.П. та інших точних даних з’являються в документах, через халатність службовців.

 

Багато людей, нічого не роблять, щоб виправити подібну ситуацію, думаючи, що вона ні на що не вплине.

 

Однак, коли розпочинається процес отримання спадщини чи оформлення майна — ці помилки стають серйозною перепоною для оформлення нових документів власності.

 

Якщо наприклад в заповіті в прізвищі чи імені та по батькові померлої людини є помилка (наприклад: в заповіті вказано Кравчинко а, в свідоцтві про смерть Кравченко), то, законодавець передбачає, що необхідно звернутись до суду з заявою про встановлення факту що має юридичне значення.

 

Заяву і докази необхідно скласти дуже ретельно, щоб суд не відмовив у відповідному проханні, оскільки кожна ситуація дуже індивідуальна. А тому, варто за консультацією та складанням необхідних документів звернутися до адвоката.

 

Для того, щоб суд розглянув справу, необхідно подати докази того, що цей документ належить заявнику.

 

Окрім того, перед судом варто звернутися до організації, яка видала документ, про надання довідки, що вона не може внести до цього документу відповідні виправлення.

 

Після необхідного рішення суду, необхідно звертатися до нотаріуса або іншої уповноваженої особи для завершення оформлення прав власності чи вчинення інших необхідних дій.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 0
avatar