Яке майно не може бути розділеним у разі розлучення?

Якби це сумно не було б, але на жаль, пари розлучаються.

З адвокатської практики, можу сказати, що все ж таки, у більшості пар, які вирішили розлучитися, є місце для примирення і сім’ю, все ж таки, можна було б зберегти. Але, яке часто воно буває, двоє не хочуть докласти серйозних зусиль для примирення.

І як наслідок, як правило, наступає достатньо болючий процес розлучення і ще болючіший процес поділу майна.

І для того, щоб розуміти, яке майно може бути поділеним між подружжям, варто знати, що законодавець встановлює певні обмеження до майна, яке хоча і було здобуте під час одруження, але не може бути поділеним, тобто не вважається спільною власністю!

Іншими словами під час подружжя може виникати особиста приватна власність чоловіка або дружина, яка якраз і не може бути поділена.

 

Отже, що вважається приватною власністю чоловіка і дружини, яка не може бути розділена у судовому порядку?

 

По-перше: це майно, яке було набути чоловіком або дружиною до шлюбу;

По-друге: майно, яке було подароване чоловіку або дружині на підставі договору дарування;

По-третє: успадковане майно чоловіком або дружиною, підтвердженням чого є виданий документ від нотаріуса;

По-четверте: майно, яке було придбане за особисті кошти чоловіка або дружини. Особистими тут коштами є подаровані кошти або успадковані кошти, які мають відповідне документальне підтвердження;

По-п’яте: речі, які були придбані чи отримані в подарунок, індивідуального користування чоловіка або дружини. Це може бути бритва, гвинтівка, плаття, костюм… тобто такі речі, які за індивідуальними характеристиками використовувалися і будуть використовуватися суто одним із подружжя;

По-шосте: нагороди, відзнаки, премії, які були отримані за індивідуальні заслуги чоловіка або дружини і які мають відповідне документальне підтвердження;

По-сьоме: страхові суми на конкретного із подружжя або відшкодована моральна шкода конкретного представника подружжя;

По-восьме: майно, яке набули чоловік та дружина перебуваючи у шлюбі, але фактично проживавши окремо. Тут найголовнішим фактором  довести перед судом, що придбане майно, дійсно, було отримано, коли вже подружжя разом не проживало.

По-дев’яте: житло та земельна ділянка, яка була придбана одним із подружжя внаслідок індивідуальної приватизації.

 

А щоб не зважати на ці пункти та на сам процес розділення майна – найкращим способом тут є збереження сім’ї, від якого виграють всі!

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

 

Всього коментарів: 0
avatar