Які документи засвідчують особу? Оновлений список

Верховна Рада України 14 липня 2016 року ухвалила в цілому Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

 

Метою даного нормативного акту є уточнення переліку документів, що засвідчують особу, підтверджують громадянство України або спеціальний статус особи, з безконтактним електронним носієм або без такого, визначення правового статусу окремих категорій осіб, усунення правових прогалин в чинному правовому регулюванні.

 

Так, такими документами є:

 

  • Паспорт громадянина України;  
  • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • Дипломатичний паспорт України;
  • Службовий паспорт України;
  • Посвідчення особи моряка;
  • Посвідчення члена екіпажу.

 

Законом також чітко розмежовано види документів з імплантованим безконтактним електронним носієм і без нього. Так, паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, посвідка на проживання, посвідчення біженця , проїзний документ біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзний документ особи, якій надано додатковий захист, карта трудового мігранта містять безконтактний електронний носій. А при собі посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія - не містять безконтактний електронний носій.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Всього коментарів: 0
avatar