Які є основні завдання поліції та коли вони вам повинна допомогти?

Українська поліція, після революції Гідності, таки, стає ближчою до людей і змінює своє жорстоке радянське обличчя на більш людяне...

Так, ще багато потрібно зробити, щоб поліція стала повністю дружньою до законослухняних громадян та справжнім ворогом для злочинців, але, все ж таки, процес розпочато і реформа триває, тож нам потрібно запастися терпінням.

 

І не просто терпінням, але і знанням, що саме має виконувати національна поліція та в чому вона повинна допомагати.

 

Згідно Закону України “Про національну поліцію” основними завданнями поліції є:

 

1) забезпечення публічної безпеки і порядку.

Ми на вулицях маємо відчувати повну безпеку, а тому коли є загроза чи трапляються протиправні дії — в нас є всі підстави і обов’язок звертатися до поліцейських.


 

2) охорони прав і свобод людини.

Ось воно — чи не найголовніше — наш захист. Так, саме поліцейські мають охороняти наші права і свободи. А тому, коли хтось грубо порушує наші законні права чи окремі свободи (переміщення, думки, слова...), необхідно звертатися до стражів порядку.


 

3) протидії злочинності.

Часто ми є свідками різноманітних злочинних діянь. І, інколи, ми нічого в цьому напрямку не робимо — а дарма. Це завдання поліції протидіяти злочинності, а тому, не сумніваючись, викликайте правоохоронців, щоб ті зупинили злочинні діяння.


 

4) надання послуг допомоги людям, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

Саме це і є серйозною зміною в менталітеті — поліцейський зобов’язаний вам допомогти, якщо ви маєте на це потребу. Тому, не сумніваючись звертайтеся до них при складних ситуаціях!


 

Поліцейські зобов’язані виконувати ці завдання, не порушуючи незаконно ваших прав. Хоча ми знаємо є випадки свавілля поліцейських — у такому разі необхідно звертатися до адвоката за професійною допомогою, щоб скласти необхідні процесуальні документи для ефективного вашого захисту.

 

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 0
avatar