Які є переважні права орендаря квартири чи будинку?

Дуже часто багато з наших громадян орендують квартиру чи будинок для власного проживання.

 

Але мало хто знає про встановлення переважних прав, які має орендар над іншими особами, які б хотіли орендувати дане приміщення.

 

Отже, чинне законодавство України передбачає наступні переважні права орендаря:

 

  • У разі спливу строку договору найму житла наймач має переважне право на укладення договору найму житла на новий строк.

 

 

Читайте також – які є найголовніші права покупця?

 

 

Варто зазначити, що не пізніше ніж за три місяці до спливу строку договору найму житла наймодавець може запропонувати наймачеві укласти договір на таких самих або інших умовах чи попередити наймача про відмову від укладення договору на новий строк.

 

Особливо наймачам варто знати, що якщо наймодавець не попередив наймача, а наймач не звільнив помешкання, договір вважається укладеним на таких самих умовах і на такий самий строк.

 

  • Якщо наймодавець відмовився від укладення договору на новий строк, але протягом одного року уклав договір найму житла з іншою особою, наймач має право вимагати переведення на нього прав наймача та (або) відшкодування збитків, завданих відмовою укласти з ним договір на новий строк.

 

  • У разі продажу житла, яке було предметом договору найму, наймач має переважне перед іншими особами право на його придбання.

 

 

Отже, будьте пильні щодо дат та умов договору, щоб ви могли скористатися своїми переважними правами.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

 

Всього коментарів: 0
avatar