Які є види спадкування і як вони відрізняються між собою?

Чи не найбільш конфліктних ситуацій виникає у сфері спадкування.

 

І, дійсно, дуже багато спадкоємців, після відкриття спадщини, залишаються невдоволеними результатами розподілення спадщини.

 

Багато конфліктних питань можна було б вирішити заздалегідь, обравши вірний вид спадкування. І це найперше стосується спадкодавців, якщо вони зацікавлені у майбутньому мирі своїх рідних.

 

Отже, чинне законодавство України передбачає лише два види спадкування, а саме:

 

1 – спадкування за заповітом

2 – спадкування за законом.

 

Різниця між ними суттєва.

 

Спадкування за законом здійснюється відповідно до визначених черг закону, тобто найперше успадковують все майно найрідніші люди: дружина\чоловік, батько\мати, діти… Якщо такі відсутні, то до спадкування закликаються інші родичі, найперше рідні брати та сестри.

 

Коли ми говоримо про спадкування за заповітом, то коло спадкоємців визначає спадкодавець. А також він в заповіті вирішує кому і що буде належати і кого усунути від спадкування.

 

Читайте також - як отримати спадщину? 

 

Як правило, саме другий вид спадкування породжує найбільше конфліктів. Як не парадоксально б звучало, але заповіт був покликаний для того, щоб за життя спадкодавця все вирішити, але на практиці, найбільше питань виникає саме у заповіті, його складі та його підписанту.

 

Тому, дуже часто люди радяться, а як передати майно так, щоб і не складати заповіт і вже визначити кому яке майно передати.

 

Зважаючи на кожну індивідуальну ситуацію, вирішення цього питання може бути різним, а тому перед таким серйозним кроком необхідно проконсультуватися у адвоката, для того, щоб в майбутньому зберегти мир у ваші сім’ї.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar