Які обставини виключають можливість притягнення до кримінальної відповідальності?

В житті трапляються різні ситуації. Буває, коли конкретне правопорушення чи злочин вчиняються у виключних обставинах, коли особа не бажала настання несприятливих наслідків, а вони, все ж таки настали.

 

 

Кримінальне законодавство оперує відповідною можливості звільнення особи від кримінальної відповідальності за певних обставин, а саме:

 

 

- коли відбувся факт необхідної оборони;

- коли мала місце подія уявної оборони;

- коли злочин був вчинений через крайню необхідність;

- коли до злочинних діянь був здійснений фізичний чи психологічний примус;

- коли вищестоящий начальник чи офіцер зобов’язав особу виконати протиправне діяння, через видання відповідного наказу; (хоча тут варто завжди пам’ятати, що ви маєте право відмовитися виконувати накази, які є явно злочинні);

- діяння, що було пов’язане з виправданим ризиком;

- виконання спецзавдання, щодо припинення злочину.

 

 

Це виключний перелік, який міститься в чинному законодавстві, щодо звільнення від кримінальної відповідальності при настанні тих, чи інших обставин.

 

 

Але варто пам’ятати, що автоматично особа не звільняється від кримінальної відповідальності, і дуже часто буває так, що адвокат має вжити достатньо процесуальних заходів, щоб все ж таки особу звільнили від відповідальності за злочин, який вчинений в особливих умовах. Тому, не варто втрачати час, а завжди оперативно звертатися за правовою допомогою до адвоката задля вирішення процесуальних проблем.

 

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

 

Всього коментарів: 0
avatar