Які потрібні документи дітям для виїзду закордон?

Час відпусток а також різноманітних відряджень нагадує нам про те, що потрібно ретельно приготуватися, особливо що стосується питання перетину кордону нами та нашими дітьми, щоб не зіткнутися із неприємною ситуацією, коли прикордонна служба може відмовити у праві перетину контролю.

Варто знати, що як правило, основною причиною відмов дітям у пропуску через держкордон України є неуважне ставлення батьків та організаторів поїздок дітей до оформлення всіх необхідних документів.

Отже, якщо Ви зібралися закордон з вашими чадами Вам потрібно знати:

Неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності:

  • паспорта громадянина України для виїзду за кордон
  • закордонний паспорт дитини, який видається дітям у віці до 16 років,
  • по закордонному паспорті одного із батьків, якщо вони вписані у відповідний документ і обов’язково у його супроводі.

 

Окрім того, варто пам’ятати, що виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або інших осіб, відбувається за нотаріально посвідченою згодою.

У нотаріально посвідченій згоді обов’язково повинно бути зазначено держава\держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у державі.

 

Є певні правові нюанси щодо перетину Росії та Білорусі. Діти - громадяни України, які досягли 16 років, можуть перетинати держкордон з Російською Федерацією за наявності свідоцтва про народження в супроводі одного з батьків або інших осіб за нотаріально посвідченою згодою.

При поїздках у Білорусь діти - громадяни України можуть перетинати державний кордон за наявності власного паспорта громадянина України для виїзду за кордон, проїзного документа дитини, або за паспортом громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків, в який вони вписані, і в його супроводі.

 

Ця нескладна процедура підготовки необхідних документів для Ваших дітей, убереже Вас від можливих проблем при перетині державного кордону.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 1
avatar
1 alrusifan • 18:53, 29.06.2017
Я буду їхати в Білорусію з дітьми,без їхнього батька.У них є біометричні паспорти.Чи потрібно мені нотаріально засвідчений дозвіл від їхнього батька?Батько не являється громадянином України(йорданець
avatar