Хто має право на приватизацію житла?

В нашій державі активно продовжується процес приватизації житла.

 

І, дійсно, відповідно до Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" громадяни України можуть приватизовувати квартири, одноквартирні будинки, кімнати у гуртожитках.

 

Законодавець передбачає, що приватизація передбачає безоплатну передачу громадянам з розрахунку санітарної норми 21 кв. м загальної площі на особу та додатково 10 кв. м на сім'ю. Якщо площа квартири виявиться більшою – вам потрібно буде доплатити за «зайві» метри, а от якщо загальна площа квартири менша, то вам мають видати житлові чеки, сума яких визначається, виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості 1 кв. м.

 

Також нормативним актом передбачено, що приватизація державного житлового фонду -   це   відчуження   квартир  (будинків),  житлових  приміщень  у гуртожитках,  призначених  для  проживання сімей та одиноких осіб, кімнат  у  квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше  наймачів. А також передбачено, що приватизація здійснюється шляхом:  безоплатної передачі громадянам квартир (будинків),  житлових приміщень у    гуртожитках    з    розрахунку   санітарної   норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю.

 

Тобто з цього робимо такі висновки:

 

  • Найперше правом приватизації користуються громадяни України;
  • Право приватизації мають наймачі житла у квартирах, будинках, гуртожитках;
  • Також на приватизацію мають право члени сім’ї наймача, а саме: дружина\чоловік, діти (брати\сестри), батьки, якщо вони постійно проживають з наймачем.  

 

Для отримання свідоцтва про право власності заявнику необхідно подати у відділ приватизації житла необхідні документи.

 

Свідоцтво на право власності на квартиру підлягає обов'язковій реєстрації в органі державної реєстрації прав на нерухоме майно, а саме у державній реєстраційні службі України. Після відповідної реєстрації квартира вважається приватизованою, а отже вашою приватною власністю, яку ви можете продавати, дарувати, заповідати інше.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

 

Всього коментарів: 0
avatar