Коли у Вас можуть забрати водійські права?

Відібрання водійських прав – це дуже серйозна адміністративна санкція і дорожня поліція має до них вдаватися лише у крайніх випадках. Однак, реальність така, що цим каральним заходом поліцейські люблять зловживати.

Щоб не допустити подібні зловживання з боку поліції, водіям обов’язково необхідно знати законні підстави відібрання водійських прав.

 

Отже, такими законодавчими підставами є:

  • Створення аварійної ситуації;
  • Невиконання вимог працівників поліції;
  • Виїзд на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонено;
  • Вчинення ДТП;
  • Керування транспортним засобом у стані сп’яніння;
  • Повторне порушення протягом року керування несправним автомобілем;
  • Перевищення швидкості на понад 20 км. на годину, порушення правил переїзду перехресть, проїзд на заборонений сигнал світлофора чи регулювальника, порушення правил обгону, не надання переваги спеціальним транспортним засобам, що мали своїм наслідком створення аварійної обстановки (примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян);
  • Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Водійські права поліція вилучає   до  набрання законної сили постановою  у вашій справі, але не більше  ніж  на  три  місяці. Після закінчення тримісячного  строку  тимчасового  вилучення прав, у випадках, якщо судом не прийнято рішення щодо позбавлення вас права керування або  якщо справа   про   не  розглянута,  ви  маєте  право   звернутися   за отриманням   вилученого   документу.   Таке   звернення   особи  є обов'язковим для його виконання  незалежно  від  стадії  вирішення справи про відібрання прав.

А також знайте, що про тимчасове  вилучення  посвідчення водія робиться запис у протоколі про адміністративне правопорушення.

І пам’ятайте, якщо у вас забрали права, Вам обов’язково повинні видати тимчасовий дозвіл на право керування автомобілем. А у разі грубого порушення ваших прав та не надання тимчасового дозволу – звертайтесь зі скаргою до начальника поліції та до адвоката за правовою допомогою!

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання  

 

Всього коментарів: 0
avatar