Коли віддаєте телефон чи ноутбук в ремонт, ви маєте право на користування аналогічним товаром

Багато хто з нас стикався із ситуацією, коли придбаний телефон, ноутбук чи інша техніка, перестає адекватно працювати саме в гарантійний строк. При зверненні до продавця з подібною проблемою, спочатку видумують різні причини, чому товар не може бути прийнятий назад, але коли ви, все ж таки, наполягаєте на своєму праві гарантійного обслуговування, поламаний товар забирають, а от за видачу відповідної копії на час ремонту техніки ніхто навіть і не згадує…

І, в принци, їх зрозуміти можливо – вони не хочуть віддавати вам додатковий товар, який буде у користуванні…

Але, не зважаючи на їхнє небажання, законодавець зобов’язує продавців мати відповідний обмінний фонд:

 

На письмову вимогу споживача на час ремонту йому надається (з доставкою) товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) незалежно від моделі.

Для цього продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача) зобов'язані створювати (мати) обмінний фонд товарів.

 

Тобто, законодавець:

 

1 – зобов’язує продавців мати такий обмінний фонд

2 – передбачає, що споживач має письмово (у довільній формі) звернутися до представників продавця щодо надання відповідного товару у користування

3 – гарантує, що товар може бути надісланий  в інше місце, за вашою адресою.

 

Тому, якщо у вас поламалася ваша техніка і Ви бажаєте користуватися її аналогом, під час ремонту вашого екземпляру – наполягайте на видачі вам дублікату поломаної техніки.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

 

 

 

Всього коментарів: 0
avatar