Конституційний суд відмінив оподаткування пенсій – як мають перерахувати пенсію?

Конституційний Суд України виніс своє рішення щодо неконституційності оподаткування пенсій, а тому пенсії повинні виплачуватися в повному об’ємі та бути перераховані.

 

Таке рішення Суд ухвалив розглянувши подання 48 народних депутатів та визнав 01 березня 2018 року неконституційним обкладання податками українських пенсій, а саме відповідні норми Податкового кодексу втрачають свою силу.

 

Також визнано неконституційним оподаткування пенсій, отриманих з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати.

Судді порахували, що оподаткування порушує справедливий підхід до встановлення пенсії, так як призводить до зменшення її фактичного розміру, який встановлюється з урахуванням співвідношення між тривалістю страхового стажу і розміром заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

А це означає, що держава, яка стягувала неправомірно нараховану пенсію, зобов’язана повернути надлишок!

Однак варто зазначити, що повернути гроші, раніше сплачені до бюджету, можна буде тільки через суд.

 

А тому, необхідно буде звернутися до адвоката, для підготовки відповідного пакету документів до суду та здійснення професійного представництва у суді, оскільки «битва» буде непростою, але переможною!

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

 

Всього коментарів: 0
avatar