Майно, що придбане за час шлюбу, необов’язково є спільним!

Дуже часто буває, що люди, які перебувають у подружжі вважають, що майно, яке вони здобули за спільного життя є їхньою спільною власністю.

Загальне правило Сімейного законодавства говорить, що саме так - це майно має бути спільним, але з цього правила є виключення.

Наприклад, подароване майно чи успадковане одним із членів подружжя, як правило, вважається особистою власністю того, хто отримав майно.

А також, у разі придбання майна хоча і в період шлюбу, але на особисті кошти одного з подружжя це майно не може вважатися об'єктом спільної сумісної власності подружжя, а є особистою приватною власністю того з подружжя, на особисті кошти якого воно придбане.

Подібну позицію висвітлив у своєму рішенні Верховний Суд України 12 жовтня 2016, розглянувши справу за позовом про поділ майна подружжя. В якому встановив, що сам по собі факт придбання спірного майна в період шлюбу не можна вважати безумовною підставою для віднесення такого майна до об'єктів права спільної сумісної власності подружжя.

Варто пам’ятати, що у разі придбання майна хоча і в період шлюбу, але на особисті кошти одного з подружжя це майно не може вважатися об'єктом спільної сумісної власності подружжя, а є особистою приватною власністю того з подружжя, на особисті кошти якого воно придбане.

Належність майна до спільної сумісної власності подружжя визначається не тільки фактом придбання його під час шлюбу, але і спільною участю подружжя засобами або працею в придбанні майна.

Тому, звертаючись до суду про визначення подальшої долі вашого майна, потрібно вірно визначити його природу походження та готувати для суду відповідні процесуальні документи.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 0
avatar