Небезпеки кредитних договорів і як їх уникнути?

В житті трапляються різні ситуації і для їх вирішення, часто, використовуються саме кредитні кошти. Практично всі банки в Україні будуть раді надати кредити практично кожному позичальнику.

І найперше, варто розуміти, що кредитний договір є таким фінансовим документом, де позичальник, як правило,  не може зміни його умов. Він може лише або погодитися з усіма пунктами договору, або відмовитися від підписання його підписання. В разі ж укладення кредитного договору обов'язково слід звернути увагу на наступні аспекти:

Читайте договір

Зі своєї адвокатської практики можу зазначити, що більша половина позичальників не читають ні договору, ні додатків до нього! Це одна з найгірших помилок, яку допускають при підписанні кредитного договору. Договір, не зважаючи на незрозумілість чи велику кількість сторінок необхідно читати!

 

Задавайте питання

Все що незрозуміло – просіть у працівників банку роз’яснення. Не бійтеся «надокучати». Їх завдання в будь-який спосіб таки видати вам кредит, тому і будуть вам давати відповіді – головне питайте!

Консультуйтесь у спеціаліста

 

Часто, юристи банку так виписують договори, що, дійсно, їх зрозуміти, практично неможливо. Тому просіть копію договору, щоб показати його юристу, адвокату. Необов’язково про це говорити банкірам, просто пояснити, що хочете вдома його перечитати перед підписанням. І саме так і зробіть – перечитайте його ще раз і віддайте його на ревізію адвокату - саме він здатний побачити ті скриті «капкани», які є у кредитному договорі.

 

Страховий договір тут зайвий

 

Як правило, з кожним кредитним договором пропонується або окремий страховий договір, або страхові умови у самому кредитному договорі.

Від страхового договору потрібно відмовлятися, оскільки це окрема послуга, яку ви точно не замовляєте, але їх банк приховано нав’язує. Сума страхових платежів, інколи, може складати до 10% всього тіла кредиту і це точно таке грошове зобов’язання, яке вам непотрібне і від якого можна відмовитися.  

 

Не договором єдиним

Особливу увагу необхідно звернути на додатки до договору. А саме графік платежів, застереження банку, додаткові зобов’язання. Вивчайте їх ретельно, щоб повністю розуміти всі умови кредитного договору. І підписуйте їх лише після ознайомлення з ними.

Особливу увагу необхідно звернути на тому, що другий примірник договору та всі додатки повинні бути у вас. Не піддавайтеся умовлянням, що договір має підписати голова правління, а завтра вам нададуть всі документи…

 

Не вірте на слово

Працівники банку на те і працюють у кредитному відділі, щоб розказувати наскільки все красиво і добре саме для вас! Не вірте працівнику банку.

Вірте лише написаному слову і цифрі у документах, а саме у договорі та його додатках. Оскільки, нерідкість, коли слова працівника банку і те, що написано в договорі дуже кардинально відрізняється!

Не спішіть підписувати договір

Я розумію, що дуже часто гроші потрібно надзвичайно швидко. І якщо у вас багато часу немає, постарайтесь не підписувати договір у першому ж банку. Для пошуків  кредиту виділіть хоча б один день. Обов’язково відвідайте декілька банків, щоб дізнатися відсоткову ставку по кредиту – це ключове питання. Інколи буває, що переплата по кредиту становить до 80-90% тіла кредиту. Різні банки мають різні ставки – шукайте менші.

Золоте правило

Воно полягає в тому, що якщо можливо обійтись без кредиту, тоді краще не беріть його! А якщо обставини справи такі, що без кредиту неможливо – обов’язково проконсультуйтесь із спеціалістом – це набагато дешевше, аніж потім віддавати десятки тисяч гривень за допущену помилку…

 

Якщо вам потрібна буде консультація з кредитних договорів або його правовий аналіз, будь ласка, пишіть адвокату Сергію Гулі – serg.gula@gmail.com

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 0
avatar