Не допущення нещепленої дитини до школи/дитсаду - Заява про злочин директора школи/дитсаду

Начальникові РВ НП

 

 

П.І.П.

 

Адреса:

 

Заявник:

П.І.П.

Адреса:

 

ЗАЯВА

про кримінальне правопорушення

 

Я, П.І.П.     дата став свідком як службова особа школи№/дитсадику№ не допустила мою дитину П.І.П. до школи/дитсадику, мотивуючи свої дії тим, що нібито у моєї дитини відсутні необхідні щеплення.

Такі дії даної П.І.П. особи є незаконними та містять ознаки злочину, що передбачені ст. 364 Кримінального кодексу України, а саме: Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян.

Варто звернути вашу увагу на тому, що право на освіту моєї дитини закріплено наступними нормативно-правовими актами:

Стаття 53 Конституції України, яка має найвищий пріоритет над законодавчими актами, гарантує право на освіту для кожного громадянина. Згідно з названою статтею повна загальна середня освіта є обов'язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах. Саме вказана вище службова особа має забезпечити доступність освіти, а не своїми незаконними діями, порушувати норми конституції України.

Відповідно до офіційного тлумачення статті 53 Конституції України Конституційним Судом України у рішенні № 5-рп/2004 від 04.03.2004, Суд зазначив: «Таким чином, виходячи із змісту поняття "доступність", яке вживається у положеннях Основного Закону України відповідних законах про освіту, інших нормативно правових актах,  Конституційний Суд України вважає, що доступність освіти за конституційно-правовим смислом необхідно розуміти так, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту, і держава має створити можливості реалізувати це право».

Відповідно статті 6 Закону України «Про загальну середню освіту» гарантує здобуття повної загальної середньої освіти всім громадянам України, причому незалежно від раси, кольору шкіри, особливостей інтелектуального, соціального і фізичного розвитку, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, стану здоров’я.

Окремо, хочу наголосити вашу увагу на тому, що посилання службової особи  на спільний лист МОЗ та МОН є нікчемним, оскільки лист не є нормативним актом.

Також посилання даної особи на ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»: «Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється» є не коректним та неправильним, оскільки згідно Закону України «Про освіту» середня школа — це не «дитячий заклад», а «заклад освіти».

Також, вам варто знати, що стаття 12 того ж Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначає законне право батьків на відмову від профілактичних щеплень їхнім дітям.

Окремо наголошую вашу увагу на тому, що, інформація про наявність або відсутність певних профілактичних щеплень у дитини як така відноситься до конфіденційної інформації про стан здоров’я і охороняється Статтею 391 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», яка визначає, що пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта. А Стаття 145 Кримінального Кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за незаконне розголошення посадовою особою інформації про стан здоров’я людини.

 

Окремо наголошую вашу увагу на тому, що сьогодні в Україні відсутній будь-який законодавчий механізм, який надає повноваження працівнику школи чи дитсадику не допускати дитину до закладів освіти, а тому їхнє фізичне недопущення є фактом вчинення злочину, передбаченого ст. 364 ККУ.

 

         Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

         За приписами п. 1 ч. 2 ст. 56 КПК України, потерпілий має право на негайне прийняття і реєстрацію заяви про кримінальне правопорушення, визнання його потерпілим.

Частина 1 статті 218 КПК України закріплює, що досудове розслідування здійснюється слідчим того органу досудового розслідування, під юрисдикцією якого знаходиться місце вчинення кримінального правопорушення.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 55, 56, 214, 218 КПК України,-

        

ПРОШУ:

        

1. Прийняти мою заяву про кримінальне правопорушення та зареєструвати її у журналі єдиного обліку.

2. Невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання цієї заяви, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо вчинення кримінального правопорушення за  ст.364 КК України.

3. Розпочати досудове розслідування у формі досудового слідства.

4. Залучити мене до провадження як потерпілого та вручити пам’ятку про процесуальні права і обов’язки.

5. Провести необхідні слідчі (розшукові) дії з метою встановлення осіб, які вчинили кримінальне правопорушення.

 

_____________2019

 

П.І.П.          

 

P/S/

 

Дану заяву роздрукуйте в двох примірниках, занесіть в канцелярію поліції та отримайте на своєму примірнику вхідний номер.

 

А через 2-3 дні дізнайтесь хто слідчий по ваші справі.

 

Якщо ж кримінальне провадження не розпочати – зверніться до адвоката.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання             

 

 

Всього коментарів: 0
avatar