Незаконне затримання – що потрібно знати та скарга про незаконне затримання

У поліції завжди буде спокуса безпідставно затримати особу. Так, звичайно, законодавець дає право правоохоронним органам без рішення суду затримати особу для встановлення даних про дану особу, у разі, якщо відсутні відповідні документи на 3 години. Хоча, якщо ви мешкаєте поруч, то ви можете наполягати не відводити вас до відділку поліції, а пройти до вашого помешкання, де ви пред’явите відповідні документи.

У разі, коли Вас затримують по кримінальному провадженню – обов’язково протягом 72 годи має бути пред’явлено обвинувачення і суд має вибрати міру запобіжного заходу.

Однак, якщо Вас, все ж таки Вас затримали і не дають Вам можливості вільно пересуватися, найперше потрібно знати, що порушене одне з фундаментальних Ваших конституційних прав – право на свободу пересування та на особисту свободу, що і є підставою для подальшої скарги.

Друге, вам варто наполягати, щоб Вам повідомили з яких підстав Вас затримано і відповідним посиланням на норму закону або безпосередньо на відповідний документ, який це передбачає.

Третє – дізнайтесь хто саме Вас затримує і де ця особа працює. Ці дані потрібно буде запам’ятати.

Четверте, обов’язково одразу вимагаєте побачення з адвокатом і не давайте жодних пояснень без присутності Вашого захисника.

П’яте – вимагайте негайного повідомлення Ваших рідних про ваше затримання. Це обов’язок поліції, який передбачений законодавчо. І поліція, також, зобов’язана допомогти Вам у встановленні зв’язку з вашими рідними.

Шосте – обов’язково складіть скаргу про незаконне затримання, де має бути відображено:

  • Адресат – начальник поліції відповідного відділку та прокурор міста чи району;
  • Ваші дані та адреса з контактним номером телефону;
  • Час складення скарги;
  • Суть скарги – хто Вас затримав і за яких обставин;
  • Вимога про негайне ваше звільнення;
  • Вимога про притягнення особи, яка Вас затримала до відповідальності;
  • Дата і підпис.

 

 

Також варто пам’ятати, що коли Вас привели у відділок поліції у журналі чергового обов’язково мають бути зазначені Ваші дані та коли Вас привели, з цього часу, по-суті йде відлік 3-х годин.

 

У разі потреби у складенні скарги чи отримання інформації щодо затримання – звертайтесь, будь ласка, за допомогою до адвоката.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

 

 

Всього коментарів: 1
avatar
1
Жодного посилання на норму КПК чи іншого нормативно-правового акту... Ви серйозний адвокат.
avatar