Нові правила призначення субсидій вступили в силу

Набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 року № 635, якою внесено зміни до Положення про призначення субсидій.

 

Постановою передбачено такі нововведення:

 

  • що якщо на момент звернення пенсіонера за субсидією, який не має інших доходів, крім пенсії, в його середньомісячний сукупний дохід враховується розмір пенсії за місяць. Таким чином, тепер непрацюючим пенсіонерам субсидія буде призначена виходячи тільки з розміру щомісячної пенсії, а не сукупного доходу за весь 2015 рік.
  • до уваги буде братися в сукупному доході вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, сум, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові у зв'язку з виконанням ним трудових обов'язків.
  • При призначенні субсидії в I кварталі в середньомісячний дохід буде враховуватися дохід від земельної частки, нарахований один раз на рік в IV кварталі.
  • Для тих хто досяг 18-річного віку станом і якщо середньомісячний сукупний дохід його\її менше прожиткового мінімуму, або доходи відсутні, але він\вона навчався на денній формі навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах, то для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні 1 прожиткового мінімуму.
  • Якщо середньомісячний сукупний дохід громадян менше прожиткового мінімуму, але такі громадяни отримували будь-які соцвиплати (пенсію, стипендію, допомогу при народженні дитини і т.д.) то в розрахунок субсидії включаються фактичні розміри отриманих такими особами доходів.
  • Якщо у громадянина відсутні доходи, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні 2 розмірів прожиткового мінімуму.
  • В окремих випадках за рішенням районних виконавчих органів міських рад, для осіб, які проживають в сім'ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, в розрахунок субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні 1 прожиткового мінімуму.
  • Особа, яка не згодна з рішенням про проведення розрахунку субсидії на наступний період і має додаткові обставини, які безпосередньо впливають на визначення розміру сукупного доходу за попередній період, повідомляє про це в структурний підрозділ Управління з питань соцзахисту і подає відповідні підтверджуючі документи для проведення перерахунку субсидії в межах терміну призначення.

 

Тож, субсидію стає отримати все важче, але її варто добиватися, оскільки це достатньо серйозна допомога для багатьох громадян нашої держави.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

 

Всього коментарів: 0
avatar