Нові ставки судового збору. Судитися стає все дорожче…

З ухваленням нового бюджету України вступили в дію нові розміри прожиткового мінімуму, до яких і прив’язаний судовий збір. Так,  1 січня 2018 року через зростання прожиткового мінімуму підвищились і ставки судового збору.

 

Отже, судовий збір за подання позову майнового характеру для громадян або фізичних осіб підприємців тепер буде складати від 704,80 грн., а для юридичних осіб - 1762 грн. Хоча основна сума буде вимірюватися ціною позову.

 

Щодо позовів немайнового характеру судовий збір для громадян та ФОПів буде складати 704,80 грн. та для юросіб - 1762 грн.

 

Така сума судового збору буде і для  вирішення сімейних спорів найперше про розірвання шлюбу та поділ майна.

 

 

Читайте також – якою має бути нова позовна заява?

 

 

Також збільшуються ставки і за отримання документів у судах. Так, за подання заяви про видачу судового наказу тепер доведеться сплатити 176,20 грн., а заяви про його скасування - 88,10 грн.

 

За видачу дубліката судового наказу або виконавчого листа та за видачу в електронному вигляді копії судового засідання судовий збір становить 52,90 грн.

 

Повторна видача копії судового рішення, видача копії рішення суду особі, яка не брала участь у судовому засіданні щодо неї, а також виготовлення копій документів, долучених до справи, коштує відтепер 5,03 грн.

 

В цьому напрямку, доброю новелою є те, що процесуальні кодекси вже не зобов’язують надання оригіналів документів про сплату судового збору, тобто квитанція із приват 24 буде достатнім підтвердженням сплати судового збору.

 

Адвокат Сергій Гула

Всього коментарів: 0
avatar