Опитування поліцією — це вам не допит або як поліція може використати так зване опитування у своїх цілях?

А чи Ви знали, що поліція має право опитувати людей. Ну не зовсім як соціологічна служба, але опитування у власних інтересах, і дуже часто, як підготовка до більш серйозніших процесуальних дій щодо вашої особи чи ваших рідних. Тож, варто знати про такий захід як опитування поліцією, щоб бути готовим до можливих несприятливих дій.

 

Отже, згідно із законодавством, поліцейський може опитати особу, якщо існує достатньо підстав вважати, що вона володіє інформацією, необхідною для виконання поліцейських повноважень.

 

Тут необхідною умовою для опитування є достатність підстав, тому перед опитуванням варто поцікавитися в поліцейського чи є в нього такі підстави — оскільки це законодавча вимога для здійснення опитування. Якщо немає — то до-побачення.

 

Перед проведенням опитування особи поліцейський роз’яснює їй підстави та мету застосування поліцейського заходу.

 

Варто знати і про таку серйозну можливість для поліцейського, а саме - для опитування поліцейський може запросити особу до поліцейського приміщення.

 

Це є можливість поліцейського. Це не обов’язок, але, як правило, поліцейський запрошує до відділку для опитування.

 

На вашому місці я б обов’язково поцікавився, чому це не можна зробити там, де ви знаходитесь, а також апелювати до того, що у вас немає достатньо часу для такого відвідання.

 

І чи не найголовніше у процедурі опитування — надання інформації є добровільним. Ви маєте право відмовитися від надання інформації, про яку просить поліцейський і не нести жодної відповідальності за це.

 

Моя рекомендація, краще жодної інформації, яка може свідчити проти вас чи ваших рідних — не надавайте, оскільки, дійсно, опитування може перерости в допит та оголошення підозри.

 

Ну, а якщо поліцейський дуже настирний та вимагає у вас пояснень — заявіть, що без адвоката ви нічого не будете говорити та викличте свого захисника. Тоді, як правило, поліцейському нічого не прийдеться як відпустити вас.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

 

Всього коментарів: 0
avatar